چهار نکته ای که خواندن جنگ و صلح را آسان تر می نماید

به گزارش بهترین مارکت، 190 سال پیش در چنین روزی لئو تولستوی به جهان آمد. نویسنده بزرگی که کمتر کسی در جهان هست که اسم او به گوشش نخورده باشد و حتی اگر اهل مطالعه نباشد حداقل یکی از آثار شاهکار او را در قالب فیلم یا نمایش دیده است. کتاب جنگ و صلح یکی از بهترین و مشهورترین کتاب های اوست که با گذشت 150 سال از زمان نوشته شدن آن، هنوز سوژه فیلم ها، نمایش ها و برنامه های رادیویی است و سالانه هزاران نسخه از آن در جهان به فروش می رسد.جنگ و صلح رمان نسبتا بلندی است؛ همین باعث می گردد خیلی ها رغبت نکنند سراغش بروند و یکی از شاهکارهای جهان را از دست می دهند. اگر جنگ و صلح را نخوانده اید یا خواندن آن را نیمه کاره رها نموده اید، دانستن این 4 نکته پیش از خواندن کتاب می تواند به شما یاری کند.

چهار نکته ای که خواندن جنگ و صلح را آسان تر می نماید

1. طولانی اما نه خسته نماینده

اولین چیزی که باید درباره جنگ و صلح بدانید این است که قرار است یک رمان بلند کلاسیک بخوانید اما نه یک رمان بلند کلاسیک خسته نماینده. از آن جایی که با یک شاهکار طرف هستید، نمی توانید اتفاقات را پیش بینی کنید و کتاب تا سرانجام پر از اتفاقاتی است که درست مثل زندگی، شما را غافل گیر می نماید. این رمان بیش از 500 شخصیت دارد که تقریبا 200 نفر از آن ها شخصیت های تاریخی واقعی هستند که در صفحات جنگ و صلح زندگی می نمایند. در 100 صفحه اول کتاب، این زیاد بودن شخصیت ها ممکن است شما را گیج کند. نگران نشوید و ادامه دهید. با پیش رفتن داستان این گیجی تا حد زیاد برطرف می گردد.

2. جایی برای قهرمان ها نیست

در کتاب جنگ و صلح هیچ قهرمانی وجود ندارد. تولستوی داستان گروهی از مردم جامعه را تعریف می نماید. تولستوی قهرمان سازی را کنار گذاشته و شخصیت ها آدم های واقعی هستند با کارها و حرف های مختلفی که گاهی ممکن است شما را خشمگین نمایند و گاهی دلتان برایشان بسوزد. جنگ و صلح سعی می نماید احساسات و رفتار آدم ها را بفهمد و توصیف کند، اما بابت رفتار کسی عذرخواهی نمی نماید، کسی را سرزنش نمی نماید و شخصیت ها را قضاوت نمی نماید.

3. شما با شخصیت های پویا طرف هستید

آدم ها تغییر می نمایند همان طور که در دنیای واقعی تغییر می نمایند. شخصیت ها در کتاب جنگ و صلح چیزهای زیادی را تجربه می نمایند و اتفاقات مختلفی برای آن ها می افتد و در سرانجام کتاب شما با آدم های کاملا متفاوتی نسبت به آغاز آن طرف هستید. اعجاز جنگ و صلح در همین پویایی و تغییر انسان هاست. ناتاشا، کسی که در آغاز کتاب دختری پرشروشور است و مدام عاشق می گردد (!) در سرانجام به آدمی نسبتا منزوی و کاملا متفاوت تبدیل گردیده است.

4. کتاب را کامل بخوانید

بعضی می گویند از قسمت های جنگ رد شوید و فقط بخش های صلح را بخوانید. این کار یک خیانت بزرگ است؛ به کتاب و لذتی که می توانید از خواندن آن ببرید. کتاب را نمی توان به بخش هایی که ارزش خواندن دارند و ندارند تقسیم کرد. جنگ و صلح را کامل بخوانید و لذت و هیجان جاری در صفحه ها را از خود دریغ نکنید. انتشارات نیلوفر این کتاب را با ترجمه سروش حبیبی منتشر نموده که یکی از بهترین و قدیمی ترین ترجمه های فارسی این کتاب است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 آذر 1397 بروزرسانی: 23 آذر 1397 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 82

به "چهار نکته ای که خواندن جنگ و صلح را آسان تر می نماید" امتیاز دهید

10 کاربر به "چهار نکته ای که خواندن جنگ و صلح را آسان تر می نماید" امتیاز داده اند | 4.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار نکته ای که خواندن جنگ و صلح را آسان تر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید