کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت به متخصص ریه نیاز دارد

به گزارش بهترین مارکت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: کلینیک تخصصی مصدومان شیمیایی سردشت به پزشک متخصص و فوق تخصص ریه نیاز دارد.

کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت به متخصص ریه نیاز دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، ابوالفضل سروش پنجشنبه هفتم آذر اضافه نمود: شهرهای جنوب آذربایجان غربی به خصوص پیرانشهر و سردشت از کمبود پزشکان مختصص رنج می برد و نبود پزشکان مختصص و فوق تخصص ریه در سردشت باید از طرف مسوولان استانی و وزارت بهداشت و درمان رفع شود.

سروش ادامه داد: کمیسیون آماده همکاری برای رفع این مسائل است و امیدواریم این مسائل با کمک نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان رفع شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت های خوبی توسط دولت در شهرهای مرزی کشور ایجاد شده، ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تلاش می کند با تامین اعتبار و ردیف مالی مشخص در بودجه سال آینده، طرح های بهداشتی و درمانی را به موقع آماده سازی کند.

سروش با اشاره به این که آذربایجان غربی جزو استان های مرزی کشور است، اضافه نمود: بحث توریسم درمانی در این منطقه به فراهم شدن امکانات بهداشتی و پزشکان مختصص نیاز دارد که با تامین اعتبار از طرف مجلس زمینه این امکان فراهم خواهد شد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون استان های مرزی کشور از جمله آذربایجان غربی از ظرفیت بسیار بالایی در توسعه صنعت گردشگری سلامت برخوردار بوده و بر این مبنا برنامه ریزی و اقدامات اثرگذار بیشتر لحاظ شده است.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در سفر به جنوب آذربایجان غربی از مراکز بیمارستانی در شهرهای مهاباد، پیرانشهر، سردشت و کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت بازدید کردند.

هفتم تیر 1366 رژیم بعثی عراق با استفاده از بمب های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام سردشت را بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه 119 نفر از ساکنان غیرنظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفته و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.

  • روزی که سردشت قربانی شیمیایی شد

بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مسائل بسکمک به وجود آورد و این شهر اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته ای هیروشیما نامیده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 24 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 618

به "کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت به متخصص ریه نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت به متخصص ریه نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید