گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد

به گزارش بهترین مارکت، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با اشاره به اینکه گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر (عج) وجود ندارد، گفت: این گزارش باید هر چه سریع تر آماده گردد.

گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، هشتادمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با حضور رئیس و مشاوران این کمیته، رئیس و معاونان سازمان بوستان ها و فضا های سبز شهر تهران، معاونان خدمات شهری مناطق 1، 3، 6 و 11 برگزار گردید.

در این جلسه که به موضوع بررسی آخرین شرایط اقدامات اجرا شده پیرو حفاظت از درختان خیابان ولیعصر (عج) اختصاص داشت، سید آرش حسینی میلانی گفت: کمیته محیط زیست و خدمات در طول ماه های گذشته، جلسات مختلفی را درخصوص درختان خیابان ولیعصر (عج) در موضوعات مختلف برگزار نموده و این جلسه نیز در ادامه جلسات پیشین برای بررسی آخرین اقدامات اجرا شده حول این محور است.

وی با بیان اینکه کمیسیون ماده 7 فرآیند های مربوط به مسائل خیابان ولیعصر (عج) را پیگیری می نماید، گفت: در جلسات پیشین کمیته محیط زیست مقرر شده بود مناطقی که خیابان ولیعصر (عج) در آن ها عبور می نماید، در بحث تامین آب بررسی هایی را انجام داده و کمبود ها و نیازهایشان را درخصوص سال آینده معین نموده و برنامه های خود در این رابطه را ارائه تا بتوان با بررسی ها و اقدامات کارشناسی گام به گام مسائل خیابان ولیعصر (عج) را حل کرد.

در ادامه جلسه، علی محمد مختاری، رئیس سازمان بوستان ها و فضا های سبز شهر تهران، با تشریح برنامه های این سازمان برای کاشت چنار های جدید در خیابان ولیعصر (عج) طی امسال، شرایط درختان کاشته طی دو سال گذشته را مساعد خواند و ورود فاضلاب به داخل کانال ها، سنگفرش های پیاده رو ها و ساخت و ساز ها از مهمترین مسائل حراست از درختان خیابان ولیعصر (عج) دانست.

همچنین معاونان خدمات شهری مناطق 1، 3، 6 و 11 به تشریح آخرین شرایط درختان خیابان ولیعصر (عج)، نحوه آبیاری، شبکه تامین آب و برنامه های هرس درختان این خیابان پرداختند.

تاکید بر ارائه گزارش کمیته صیانت از درختان خیابان ولیعصر (عج)، لزوم تدوین طرح جامع خیابان ولیعصر (عج)، بررسی شبکه قنوات و چاه های محور خیابان ولیعصر (عج)، تاکید بر مقابله با ورود فاضلاب به کانال های آبیاری خیابان ولیعصر (عج) و ارائه گزارش بررسی کیفیت آب از جمله موضوعاتی بودند که از سوی مشاوران و کارشناسان کمیته محیط زیست و خدمات شهری در این جلسه مطرح شدند.

در انتها این جلسه، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با تاکید بر اینکه گزارش دقیق و موجزی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر (عج) وجود ندارد، توضیح داد: این گزارش باید هر چه سریع تر آماده و در اختیار مسئولان عالی شهرداری و اعضای شورای شهر قرار گیرد.

میلانی گفت: همچنین ضروری است سیستم آبیاری خیابان ولیعصر (عج) در نقشه ای معین و به شورا ارائه گردد. همچنین ضروری است مناطق حساس و بحرانی خیابان ولیعصر (عج) شناسایی و معین شوند.

وی ادامه داد: خیابان های بسیاری مانند خیابان ولیعصر (عج) در جهان وجود دارد که دارای سیستم پیشرفته زهکش هستند. سیستم زهکش محور خیابان ولیعصر (عج) نیازمند مطالعه تخصصی است تا مسائل محیط زیستی است آن حل گردد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت مشارکت های مردمی برای حفظ محور خیابان ولیعصر (عج) اعلام نمود: ضروری است برنامه هماهنگی از سوی مناطق مختلف برای جلب مشارکت های مردمی تهیه و عملیاتی گردد. همچنین باید از ظرفیت شورایاری های این مناطق استفاده و با شورایاری های محلات واقع در این محور برای صیانت از خیابان ولیعصر (عج) و فضا های سبز تبادل نظر گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 657

به "گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش دقیقی درباره منابع آلاینده خیابان ولیعصر وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید