گناوه قابلیت تبدیل به قطب تجاری و گردشگری دریایی کشور را دارد

به گزارش خبرنگاران، سید علی پاکنژاد فرماندار گناوه عصر یکشنبه در نشست تکریم و معارفه سرپرست اداره بندر و دریانوردی این شهرستان گفت: در زمینه دریا و دریانوردی استان بوشهر با دارابودن مرز دریایی طولانی با کشورهای همسایه نهایت بهره را از این موهبت برده و امید است که در آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

گناوه قابلیت تبدیل به قطب تجاری و گردشگری دریایی کشور را دارد

وی اضافه نمود: با توجه به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی و حضور گسترده گردشگران در این ایام در این نقطه از کشورمان موضوعات مانند گردشگری و تجارت دریایی که همیشه مورد تاکید بوده باید به صورت جدی دنبال گردد.

فرماندار گناوه گفت: در ستاد تسهیلات سفر نوروزی شهرستان گناوه کمیته گشت دریایی و خدمت رسانی به گردشگران و مهمانان با مدیریت اداره بندر و دریانوردی شهرستان تشکیل شده که امید است بیشتر بتوان در زمینه گردشگری دریایی و دریا و دریانوردی کارهایی انجام داد.

وی گفت: در این کمیته در زمینه قایق ها و کشتی های تفریحی، ساماندهی چهارچرخ ها در ساحل و وظایف محوله همکاری خوبی بین اعضای وجود دارد و با این همدلی و تعامل تا کنون کارها به خوبی پیش رفته است و باید در آینده نیز این همدلی و همراهی سرلوحه کار باشد.

وی توضیح داد: با توجه به موقعیت مهم و راهبردی این شهرستان اداره بندر و دریانوردی قابلیت را داراست تا همانند اداره استاندارد و گمرک این بندر به معاونت کل استان ارتقا یابد

وی با تاکید بر توسعه دو بندرگناوه و ریگ در شهرستان گفت: طرح توسعه بندر جدید گناوه از بحث های در دست اقدام است که مطالعات آن صورت گرفته ولی با توجه به مسائل و مسائل مالی هنوز این اتفاق نیافته اما درخواست ما این است که طرح توسعه این بندر به صورت جدی دنبال گردد.

وی افزود: مسائل و مسائلی از قبیل تراکم شناورها در خور فعلی گناوه وجود دارد که اگر حادثه ای مانند آتش سوزی رخ دهد فاجعه آمیز خواهد بود و و ضروری است که مسئولان مربوطه در بحث توسعه این بندر اهتمام جدی داشتنه باشند.

فرماندار گناوه اعلام کرد: باتوجه به اینکه کلنگ زنی توسعه بندر ریگ نیزکه از خواسته ها و مطالبات بحق مردمی است انجام و 53 هکتار زمین دولتی در اختیار اداره بندر و دریانوردی قرار گرفته، باید به جد پیگیری گردد و در اجرایی شدن زیرساخت های آن سریعا اقدام گردد.

پاک نژاد با تاکید بر اینکه سازمان بندر و دریانوردی استان بوشهر بر شرکت های تعاونی زیر نظر خود نظارت کامل و مستمر داشته باشد توضیح داد: کشتی آتش خوار و کشتی تجسس و نجات دریایی از نیازهای ضروری بندر گناوه است که امید است با همکاری سازمان بندر و دریانوردی استان بوشهر به زودی تحقق یابد.

وی گفت: شهرستان گناوه قابلیت تبدیل شدن به قطب تجاری و گردشگری دریایی را نه تنها در استان که در کل کشور دارد و نگاه ما بر این است که رونق تجارت دریایی در این شهرستان به وجود آید و اگر این اتفاقات بیافتد گناوه رونق دوچندان خواهد یافت.

فرماندار گناوه با تقدیر از همکاری های سازمان بندر و دریانوردی استان و کوشش و خدمات وحید صالحی سرپرست سابق اداره بندر گناوه و آرزوی توفیق برای سرپرست جدید این اداره توضیح داد: مردم این بندر مردمی نجیب و خونگرم هستند و باید با مراجعه کنندگان با سعه صدر برخورد و به خواسته های آنها رسیدگی کرد.

در این آیین از خدمات وحید صالحی سرپرست سابق اداره بندر ودریانوردی گناوه تقدیر و داود بهادری به عنوان سرپرست جدید معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 29 خرداد 1398 شناسه مطلب: 179

به "گناوه قابلیت تبدیل به قطب تجاری و گردشگری دریایی کشور را دارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "گناوه قابلیت تبدیل به قطب تجاری و گردشگری دریایی کشور را دارد" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گناوه قابلیت تبدیل به قطب تجاری و گردشگری دریایی کشور را دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید