19 رشته جدید در مراکز علمی و کاربردی خراسان جنوبی راه اندازی گشت

به گزارش خبرنگاران، ابوالفضل فورگی نژاد در نشست خبری اظهارکرد: شناخت خوبی نسبت به دانشگاه هایی که مهارت آموزی دارند وجود ندارد.

19 رشته جدید در مراکز علمی و کاربردی خراسان جنوبی راه اندازی گشت

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد اشتغال را تنها گرفتن مدرک می دانند، بیان نمود: برخورداری از مهارت شغلی، راه رسیدن به اشتغال است که در این مسیر دانشگاه علمی کابردی گام برداشته است.

وی با اشاره به اینکه هدف دانشگاه آموزش شغل های مختلف برمبنای مهارت است، مطرح نمود: تکیه ما بر تربیت تکنسین است و احتیاج است افراد با مهارت وارد بازار کار شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی به فعالیت 15 مرکز فعال علمی کاربردی در استان اشاره نمود و اضافه نمود: از این تعداد 5 مرکز دولتی با توجه به مصوبه شورای اداری در حال تبدیل به مراکز خصوصی هستند.

به گفته وی در نهبندان، سرایان، قاین، بشرویه و فردوس، اسدیه و بیرجند مراکز علمی کاربردی فعال است.

فورگی نژاد از تحصیل دو هزار و 700 دانشجو در مراکز علمی و کاربردی استان اطلاع داد و بیان داشت: این آما در مهرماه به 4 هزار دانشجو خواهد رسید .

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی از ایجاد 19 کد رشته جدید در دانشگاه های علمی و کاربردی استان اطلاع داد و بیان نمود: از این تعداد 12 رشته در مقطع کاردانی و هفت رشته در مقطع کارشناسی است.

به گفته وی مجموع کد رشته های مراکز علمی و کاربردی استان 77 رشته است که 33 رشته کارشناسی و مابقی در مقطع کاردانی است.

فورگی نژاد در خصوص ایجاد مراکز علمی و کاربردی جدید هم گفت: ایجاد مراکز در شهرهایی که محیط کار واقعی رشته ها وجود داشته باشد راه اندازی می گردد.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه های علمی و کاربردی استان را حدود 13 هزار نفر اعلام نمود و اضافه نمود: 75درصد دانشجویان علمی و کاربردی وارد کار می شوند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 3 شهریور 1397 شناسه مطلب: 27

به "19 رشته جدید در مراکز علمی و کاربردی خراسان جنوبی راه اندازی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "19 رشته جدید در مراکز علمی و کاربردی خراسان جنوبی راه اندازی گشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید