70هزار زائر اربعین در صحن حضرت زهرا(ع) اسکان داده می شوند

به گزارش بهترین مارکت، صحن حضرت زهرا(ع) در حرم علوی سال جاری با ظرفیتی بالغ بر 70هزارنفر پذیرای زائران اربعین حسینی(ع) است و علاوه بر اسکان، تغذیه زائران نیز پیش بینی شده است.

70هزار زائر اربعین در صحن حضرت زهرا(ع) اسکان داده می شوند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی(ع) برنامه ریزی ها به منظور پذیرایی از زائران حسینی در عراق در حال اجرا است.

با توجه به اینکه مبدأ زائران حسینی نجف اشرف است و عاشقان اهل بیت(ع) از این شهر مقدس به سمت کربلا مشرف می شوند، علاوه بر موکب های مختلف و منازل مردم نجف اشرف، در صحن حضرت زهرا(ع) حرم علوی مقدمات پذیرایی از زائران مهیا می گردد. صحن حضرت زهرا(ع) که هم اکنون تکمیل شده و نازک کاری آن در حال اجرا است، یکی از محل های استقرار زائران حسینی به شمار می رود که در چند سال اخیر با وجود تکمیل نبودن پذیرای بسیاری از زائران بوده است.

البته سال جاری با تکمیل بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(ع) و تجهیز آن به سیستم گرمایشی و سرمایشی، زائران در این صحن به مساحت 100 هزار مترمربع اسکان داده می شوند.

یوسف افضلی معاون دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به آمادگی صحن حضرت زهرا(ع) برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی گفت: سال جاری فضایی بالغ بر 100 هزار متر برای اسکان زائران اربعین در صحن حضرت زهرا(ع) پیش بینی شده است که زائران با حضور در این صحن می توانند پشت حرم امیرالمؤمنین(ع) اسکان یافته و گنبد حرم علوی را نیز از طبقه دوم آن مشاهده نمایند.

وی از تجهیز صحن حضرت زهرا(ع) برای استراحت زائران اطلاع داد و گفت: علاوه بر مفروش کردن و همچنین سیستم سرمایشی و گرمایشی، پتوهایی برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.

افضلی با بیان اینکه سال جاری صحن حضرت زهرا(ع) حرم علوی برای اسکان 70 هزار نفر از زائران اربعین آماده می گردد، گفت: در بخش های مختلف این صحن امکان اسکان برای بیش از 70 هزار نفر در ایام اربعین دیده شده که به منظور تأمین تغذیه آن ها نیز موکب هایی در اطراف حرم جانمایی شده است.

صحن حضرت زهرا(ع) به دست مهندسان توانمند کشورمان طراحی و احداث شده است و به زودی این صحن به طور کامل تکمیل و افتتاح خواهد شد.

منبع: فارس

+

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 412

به "70هزار زائر اربعین در صحن حضرت زهرا(ع) اسکان داده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70هزار زائر اربعین در صحن حضرت زهرا(ع) اسکان داده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید