75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار هستند

به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی روستایی شهدای فخرآباد بجستان اظهارکرد: مسئولان باید برای ایجاد رضایتمندی در مردم در خدمت رسانی با هم رقابت نمایند تا مسائل به سرعت حل گردد.

75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار هستند

وی اضافه نمود: کوشش ما این است که هر چه زودتر خدماتی با کیفیت به همه مردم عرضه گردد تا آسایش و رفاه عمومی در شهرها و روستاها فراهم گردد و در این راستا ایجاد شبکه های آب آشامیدنی بهداشتی در روستاها دنبال می گردد.

وزیر نیرو توضیح داد: در ابتدای انقلاب تنها 12 درصد جمعیت روستاهای کشور از نعمت آب آشامیدنی برخوردار بود ولی امروز 75 درصد جمعیت روستاها از شبکه های بهداشتی آب آشامیدنی برخوردار شده است.

وی اعلام نمود: پیش از انقلاب تنها در یک نقطه محدودی از کشور شبکه های جمع آوری فاضلاب داشتیم ولی امروز نزدیک به 50 درصد جمعیت کشور، تحت پوشش شبکه های جمع آوری، راهنمایی و تصفیه فاضلاب است.

اردکانیان با اشاره به اینکه خوشبختانه در زمینه تامین برق هم مسئله ای نداریم گفت: در کوشش برای احداث نیروگاه ها برای صادرات برق به کشورهای همسایه هستیم.

وزیر نیرو اعلام نمود: در راستای ایجاد امنیت غذایی کشور استفاده از تجربه کشاورزان، مصرف بهتر و مناسب تر آب، مرمت قنوات، انتخاب کشت های مناسب و روش های بهینه آبیاری را در دستور کار قرار داده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 16 خرداد 1398 شناسه مطلب: 159

به "75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار هستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید