فرهنگ و هنر

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 25 شهریور ماه 98

بعضی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

24 مهر 1398

هفتمین تور قطار گردشگری وارد نیشابور شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت:هفتمین تور قطار گردشگری وارد نیشابور شد.

23 مهر 1398

پنج نمایشگاه کتاب استانی در مهر ماه برگزار می گردد

نمایشگاه های کتاب استانی در سال 1398 با برگزاری 5 نمایشگاه درمهر ماه کلید می خورد

20 مهر 1398

مونسان در قصرقند: آموزش در حوزه صنایع دستی باید مورد توجه قرار گیرد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: باید از ظرفیت افرادی که رشته های منحصربفرد صنایع دستی را می شناسند برای آموزش به نسل های آینده استفاده کرد.

19 مهر 1398

پورابراهیمی: بهتر بود با بخش های مالی در آنالیز لایحه تجارت هماهنگی می شد

یک عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مباحث حقوقی در لایحه تجارت نسبت به مباحث مالی غالب است؛ در عین حال گفت که بهتر بود با بخش های مالی در جریان آنالیز این لایحه هماهنگی های لازم صورت می گرفت.

17 مهر 1398

مقایسه فرهنگ موبایلی در نقاط مختلف دنیا

خبرگزاری مهر: براساس آمارهای بانکها جهاینی سه چهارم از ساکنان کره زمین به تلفن همراه دسترسی دارند اما کلمات برای توصیف کردن این دستگاه و آداب استفاده از آن در هر فرهنگی با فرهنگ دیگر متفاوت است.

15 مهر 1398

یک جدایی شگفت انگیز

روزنامه لوموند فرانسه فیلم جدایی نادر از سیمین را سورپرایز تابستانی سینمای این کشور توصیف کرد. روزنامه لوموند ـ چاپ پاریس ـ در گزارشی به قلم سوفی والون با تیتر یک جدایی شگفت انگیز، عامل موفقیت سینمای ایران درباره جدیدترین ساخته اصغر فرهادی نوشت.

10 مهر 1398

اولویت ساماندهی سواحل مکران با تأکید معاون رییس جمهوری

سرپرست پژوهشگاه با اشاره به تاکید علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اولویت مطالعات و ساماندهی سواحل مکران نسبت به سواحل شمال برنامه ریزی در این حوزه را از اولویت ها برشمرد.

8 مهر 1398

فاز دوم هتل سنتی بخردی اصفهان افتتاح شد

لحظاتی قبل با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، معاون سرمایه گذاری و امور طرحهای سازمان میراث فرهنگی کشور، معاون امور عمرانی استانداری اصفهان، و جمعی از مدیران و دوستداران میراث فرهنگی استان اصفهان، فاز دوم هتل سنتی بخردی اصفهان...

6 مهر 1398

حضور هرمزگان با برنامه های متنوع فرهنگی در برج میلاد تهران

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: استان هرمزگان با برنامه های متنوع فرهنگی در جشنواره ملی چارسوق در برج میلاد حضور پیدا می نماید.

6 مهر 1398

هزینه سفر به دهلی و کشور هندوستان چقدر است؟

هر سال بیش از 10 میلیون گردشگر خارجی به کشور هندوستان سفر می نمایند. هند به عنوان مقصدی محبوب دارای مزایای بسیاری است، از تاریخ پر فراز و نشیب و شاهکارهای معماری برجسته آن گرفته تا فرهنگ رنگارنگ و غنی و البته غذاهای خوشمزه، تنها بخشی از جاذبه های آن هستند....

6 مهر 1398

ستاد اشتغال در اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل تشکیل شد

ستاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی با مشارکت تمامی حوزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل در این اداره تشکیل شد.

5 مهر 1398

درخواست ثبت نام مشاهیر در تقویم رسمی کشور

به شورای فرهنگ عمومی پیشنهاد نموده اند تا نام مفاخر و مشاهیر مشهور کشور در تقویم رسمی کشور ثبت گردد؛ مشاهیری که هنوز آمار دقیقی در دست نیست که نام، زندگی و شخصیت برجسته کدام شان را دست کم در کتاب های درسی دانش آموزان گنجانده اند تا آن ها شاید با نام...

4 مهر 1398

معاون گردشگری کشور با استاندار خراسان شمالی دیدار کرد

در دیدار معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با استاندار خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی بر ارتقای گردشگری این استان در تمامی حوزه ها مانند سلامت، ورزش، کشاورزی و ... تاکید نمود.

3 مهر 1398

واکنش میراث فرهنگی تهران به تخریب خانه تاریخی تابان ، رای دیوان عدالت قطعی است ؛ باید مالک را راضی کنیم

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به رای قطعی دیوان عدالت اداری در مورد تخریب خانه تابان گفت: جلب نظر مالک در اولویت است.

1 مهر 1398

تغییرات محتوایی در موزه های اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تغییرات محتوایی در موزه های استان اردبیل در دستور کار قرار می گیرد.

30 شهریور 1398

5 بنای تاریخی در نمین معین حریم شد

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین از مشخص حریم پنج بنای تاریخی در این شهرستان اطلاع داد.

29 شهریور 1398

مجاز بودن کشورها برای معرفی مستند بلند به اسکار و گاف های بهمن قبادی

علی مصلح حیدرزاده/ آی سینما: بهمن قبادی امروز در یادداشتی با اعتماد به نفس تاکید کرده فیلم های مستند نمی توانند کننده کشورها در اسکار باشند و فقط فیلم های داستانی باید به آکادمی اسکار معرفی شوند. اما او از مقررات واضح آکادمی درباره فیلم هایی که به عنوان...

29 شهریور 1398

برگزاری 300 رویداد بزرگ در حوزه گردشگری و 80 برنامه ویژه شب یلدا در یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری 300 برنامه، رویداد و جشنواره برای رونق گردشگری در تمام نقاط استان اطلاع داد.

29 شهریور 1398

مقدمات واگذاری خانه حشمت لشکر سرخه توسط اداره فنی صندوق احیا در حال اجرا است

مدیرفنی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، از خانه های تاریخی استان سمنان بازدید کرد و در جریان این بازدید گفت: مقدمات واگذاری خانه حشمت لشکر سرخه توسط اداره فنی صندوق احیاء در حال اجرا است.

28 شهریور 1398
تعداد: (64)