سلامتی و پزشکی

خبرنگاران 90 تن فرآورده دامی غیرقابل مصرف در اصفهان کشف شد

اصفهان - خبرنگاران - مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت :90 تن انواع فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی و فاسد در یک ماه اخیر در این استان جمع آوری و نابود شده است.

15 مرداد 1398

خبرنگاران 4 طرح کشاورزی در سردشت آماده بهره برداری است

مهاباد- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: چهار طرح به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان آماده بهره برداری است.

14 مرداد 1398

10 ترفند طبیعی برای زیباتر شدن خانم ها

خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: زمانی که صحبت از زیبایی می گردد، اکثر خانم ها به اولین چیزی که فکر می نمایند لوازم آرایش است، اما راه های طبیعی دیگری هم برای زیباتر شدن وجود دارد. اگر دوست دارید که با آنها آشنا شوید، در ادامه همراه مان باشید.

14 مرداد 1398

آموزش مربیان بهداشت مدارس برای اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی، بیمه پایه دندان پزشکی در کشور تعریف شده است

عضو انجمن دندانپزشکی گفت: بیمه پایه دندانپزشکی تعریف شده است، اما صندوق های بیمه گر خدمات را تحت پوشش خود قرار نمی دهند.

12 مرداد 1398

4 کتاب درسی دوره ابتدایی، کوچک می شوند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خاطرنشان کرد که برای سال تحصیلی 99-98 اندازه چهار کتاب دوره ابتدایی کوچک تر شده و از قطع رحلی به قطع وزیری تغییر می نماید.

9 مرداد 1398

6 کشته و مجروح در واژگونی سواری پراید

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت:واژگونی سواری پراید در محور چابهار نو بندیان یک کشته و 5 مجروح برجای گذاشت.

5 مرداد 1398

بهترین راه حل های خانگی برای برطرف چین و چروک پیشانی

خطوط اخم روی پیشانی دیگر فقط مربوط به سن و سال نیستند. پس به احتمال زیاد حتما راضی خواهید شد اگر بدانید می توانید در خانه نیز به راحتی این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید تا بهترین توصیه ها و راه حل ها را در این مورد به شما ارائه بدهیم.

5 مرداد 1398

چین برای ادامه جنگ تجاری با آمریکا اعلام آمادگی کرد

حزب کمونیست چین از شرکت ها و مردم این کشور خواست تا همچون صخره در برابر جنگ تجاری آمریکا مقاومت نمایند و با اتکاء به تمدن 5 هزارساله خود بار دیگر از پس طوفانی سهمگین با پیروزی و سربلندی سَر برآورند.

23 تیر 1398

6 مرکز دانشگاهی کشور به تجهیزات پیشرفته علوم شناختی مجهز شد

تهران- خبرنگاران- ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی از تجهیز 6 مرکز دانشگاهی و به سیستم ها و تجهیزات پیشرفته در حوزه های شناختی حمایت کرد.

13 تیر 1398

ترخیص 69 تن از مصدومان سیل شیراز ، 41 تن همچنان تحت درمان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از مجموع 110 مصدوم حادثه شیراز، تنها 41 نفر هم اینک در مراکز درمانی تحت درمان های تخصصی و فوق تخصی قرار گرفته و مابقی مرخص شده اند.

10 تیر 1398

امید در خانه سبز

زهرا جودی-خبرنگار:حوالی ظهر است، چند زن روی پله های پر شیب کارگاه خیاطی نشسته و خیره به بخار برآمده از لیوان های چای، در رؤیایی عمیق فرو رفته اند.

2 تیر 1398

ژن درمانی به یاری بیماری های ژنتیکی آمد

ژن درمانی روشی است که امید بیمارانی با نقص ژنتیکی را روحی دوباره بخشید و محققان کشور نیز قدم های خوبی در این جهت برداشته اند.

30 خرداد 1398

علت حساس شدن دندان ها چیست؟

خبرنگاران: آیا دندان هایتان حساس شده اند؟ علتش را به شما می گوییم. افرادی که دندان های حساس دارند این موضوع را فورا تشخیص می دهند: نوشیدن یک لیوان آب سرد یا خوردن بستنی باعث درد عصبی شدیدی در دندان های تان می گردد که بسیار آزاردهنده است.

29 خرداد 1398

سرابی از جنس خمیردندان های ذغالی

مطالعات محققان نشان داد که خمیردندان های ذغالی نه تنها خاصیت سفیدکنندگی نداشته، بلکه استفاده از آن ها باعث پوسیدگی و بروز لکه های دندانی نیز می گردد.

29 خرداد 1398

4 روش خانگی برای درمان حساسیت دندان

مشکل دندان های حساس که اغلب پیامد پوسیدگی مینای دندان است می تواند بسیار ناخوشایند و آزاردهنده باشد.

29 خرداد 1398

سفیدکننده های دندان چه آسیبی به دندان ها می زنند؟

محصولات سفیدکننده دندان به پروتئین موجود در بافت زیرین مینای دندان آسیب می زند.

29 خرداد 1398

درمان های خانگی سریع و فوری برای دندان درد

آنتی بیوتیک ها به طور مستقیم اثری بر روی دندان درد ندارند. برخی از کسانی که به دندان درد مبتلا هستند به خیال اینکه عفونت دندان وجود دارد و عامل درد است سرخود آنتی بیوتیک مصرف می نمایند. درحالی که مصرف آنتی بیوتیک به تنهایی یاریی به کاهش درد نمی کند. در...

29 خرداد 1398

ابداع ماده پُر کردن دندان با ماندگاری دو برابری

محققان دانشگاه اورگان پیروز به ساخت یک ماده کامپوزیتی برای پُر کردن دندان شده اند که ماندگاری آنها دو برابر بیشتر از مواد استاندارد کنونی است.

29 خرداد 1398

نتایج یک تحقیق درباره رابطه پوسیدگی دندان با سرطان روده وخیم

نتایج یک آنالیز جدید حاکی از آن است که پوسیدگی دندان ها سرطان روده بزرگ را تهاجمی تر می نماید.

29 خرداد 1398

این دندان 40 هزار سال قدمت دارد

یک باستان شناس در ساحل انگلیس پیروز به کشف دندان یک ماموت شده است که 40 هزار سال قدمت دارد.

29 خرداد 1398
تعداد: (48)